Profesjonalne strony internetowe – Anatomia

projektowanie witryn internetowych Tworzenie stron Gdańsk w sieci zbudowane są z komponentów, które układane są w odpowiednią całość. Podstawowymi komponentami są blok z zawartością, logo, nawigacja, treść, stopka oraz biała przestrzeń. Pierwszy z komponentów blok z zawartością często przybiera formę znacznika body, w którym występują znaczniki div, które posiadają w sobie każdy element witryny. Stosując taki podział powodujemy rozdzielenie wszystkich treści strony. Ten komponent umożliwia ustalenie szerokości danej strony, która może być płynna lub też stała. Bardzo istotnym komponentem strony www jest logo, które stanowi swoistą tożsamość produktu, firmy oraz witryny.

Tworzenie stron Gdańsk nie jest takie trudne

Na ogół owy komponent znajduje się u góry strony i powinien zawierać logo firmy bądź jej pełną nazwę. Ten komponent ma za zadanie zwiększyć rozpoznawalność firmy, produktu. Bardzo istotnym komponentem umożliwiającym sprawne poruszanie się po stronie jest nawigacja. Dzięki dobrze zlokalizowanemu paskowi nawigacyjnemu jesteśmy w stanie bardzo sprawnie i przyjemnie poruszać się po stronie. Z reguły komponent nawigacyjny powinien być umiejscawiany tak blisko szczytu strony ,jak to możliwe, pamiętając by elementy nawigacji znajdowały się powyżej tzw. zgięcia strony. Owe zgięcie strony jest miejscem oddzielającym zawartość strony, która jest widoczna zaraz po załadowaniu od treści pozostałych.

Treść stanowi komponent, dzięki któremu internauta może na stronie zatrzymać się nieco dłużej. Komponent, który zawiera treść powinien znajdować się w centralnym punkcie projektu, tak by można było bez problemu na niego trafić. Stopka winna znajdować się zawsze u dołu strony. Informacje, które powinna posiadać to dane kontaktowe, zasady użytkowania, linki do głównych części strony oraz informacje o prawach autorskich. Ostatnim komponentem jest tzw. biała przestrzeń, która jest obszarem pozbawionym druku oraz ilustracji. Należy pamiętać owej przestrzeni nie zapełniać na siłę, ponieważ przy jej zapełnieniu możemy zagracić witrynę i utracić jej przejrzystość.

Przestrzegając tych wszystkich zasad z łatwością będziesz mógł projektować i  tworzenie stron gdańsk. Nie wątpię, że z czasem stanie się to Twoją pasją i niezwykłą przygodą, która  będzie przed Tobą stawiać coraz to większe oczekiwania 🙂 .