Czym jest YouTube

YouTube to specyficzny portal internetowy, którego korzenie sięgają do roku 2005. Jego specyfika to oferowanie oglądania i umieszczania materiałów wideo. Działanie Youtube wykorzystuje technologię FLV, która jest  swoistym pojemnikiem multimedialnym, dzięki któremu możliwa jest dystrybucja plików wideo w sieci. Youtube w roku 2006 stał się najszybciej rozwijającym ówcześnie serwisem w sieci, pod koniec roku 2006 serwis został wykupiony przez firmę Google. Zawiera on materiały wideo do promocji, takie jak zwiastuny wideo filmów, gier, seriali, programów.

Zawiera również filmiki zamieszczane przez użytkowników portalu o różnej tematyce. Można na nim słuchać muzyki, oglądać teledyski oraz również całe filmy. Youtube wprowadził również możliwość rejestracji użytkowników, którzy różnią się od tych niezarejestrowanych tym, że mogą zamieszczać filmiki na owym portalu. Profile zarejestrowanych użytkowników są nazywane osobistymi kanałami, można to porównać do profili np. na Facebooku. Youtube cieszy się ogromną popularnością, jest to największy tego typu portal  w sieci.

Przed powstaniem owego portalu, czyli przed rokiem 2005, nie istniały strony z tak prostymi metodami umieszczania materiałów wideo w sieci. Youtube jako pierwszy pozwolił wszystkim użytkownikom sieci, tym zarejestrowanym, umieszczać nagrania wideo, które dostępne są dla ludzi z całego świata. Youtube stanowi jedną z najważniejszych i jedną z najistotniejszych części, które stanowią nie odłączną część ogromnie bogatej kultury Internetu. W Polsce owy portal rozpoczął swoje życie w roku 2007 i posiada ogromną rzeszę fanów. Należy zwrócić uwagę na to, niemal wszystkie osoby korzystające z Internetu na pewno odwiedziły ten portal i go odwiedzają. Uważam, że Youtube obok Facebooka i przeglądarki Google jest najbardziej rozpoznawalną marką w sieci. Youtube posiada największą bazę plików wideo w Internecie, tym bogactwem właśnie zdobył serca internautów.

Kategorie: Internet, Technologie
Blowjob