Aspekt komunikacyjny Internetu

tworzenie stron internetowychInternet obecnie jest najpotężniejszym narzędziem do komunikacji globalnej, jego mobilność i szybkość działania jest nieoceniona. Rozwój Internetu z jego wszystkimi narzędziami możemy porównywać z największymi osiągnięciami przeszłości, które rewolucjonizowały rynki świata i zmieniały życie ludzi. Obecna komunikacja z pogranicza tradycyjnych listów , faksów zmieniają nasze myślenie o przeszkodach komunikacyjnych, które istniały jeszcze w niedalekiej przeszłości. Obecnie komunikacja jest bardziej bezpośrednia, ułatwia wchodzenie w interakcję a nawet owa interakcja jest wskazana.

Współczesne narzędzia związane z Internetem do porozumiewania się takie jak email, programy komunikacyjne typu Skype czy Gadu-Gadu, różnego rodzaju fora, czaty,  wszech obecne listy dyskusyjne czy też bardzo popularne portale społecznościowe. Bardzo często w komunikacji internetowej pojawia się zagrożenie, którym jest anonimowość, dzięki której możemy poznawać inne osoby, umawiać się na randki, czy wymieniać swoje poglądy, które nie koniecznie są odzwierciedleniem sposobu naszego myślenia.

Komunikacja w Internecie jest swoistą Wierzą Babel, dosłownie i w przenośni. Dosłownie oznacza to, że właściwie możemy porozmawiać z kim tylko chcemy z całego świata, w różnych językach. W przenośni bardzo często rozmawiając w jednym języku o porozumienie ciężko, mamy do czynienia ze swoistym tyglem, kulturalnym oraz emocjonalnym. Ludzie mówiący do siebie teoretycznie tym samym językiem operują tysiącem różnego rodzaju kodów emocjonalnych, które są wyrazem ich przeróżnych pragnień, oczekiwań i głębokich nadziei. W świecie realnym potencjalnie nasza komunikacja jest dość ograniczona do kręgu naszych znajomych i bliskich. W świecie wirtualnym mamy do czynienia z ogromną ilością potencjalnych odbiorców i w takich sytuacji łatwiej znaleźć osobę, która nas zrozumie i będzie myślała podobnie, należy jednak uważać na takie bezgraniczne zaufanie, gdyż sieć często pokazuje ludzi innymi niż są w rzeczywistości.

Kategorie: Internet
Blowjob